Treća uskrsna nedjelja

Sveto pismo Crkva časti kao i samo Tijelo Gospodinovo. Prepoznati Gospodina i sa vjerom blagovati Sv. Pričest možemo samo na jedan način ako poznajemo Sv. Pismo. Zato je ovo vrijeme zatvorenih vrata vrijeme milosti i spasa. Vrijeme koje nam otkriva naše neznanje u poznavanju Krista. Vrijeme koje otkriva da nismo evangelizirani. Dvojica učenika koji putuju u selo Emaus je stvarnost u kojoj se danas mi nalazimo. Bez nade, razočarani i zbunjeni, jer smo uskraćeni da prepoznamo Gospodina. Tko nam može vratiti nadu, vjeru i ljubav u život ? Tada rekoše jedan drugome; „ Nije li gorjelo srce u nama dok nam je putem govorio, dok nam je otkrivao Pismo“. Katekizam Katoličke Crkve kaže da molitveno čitanje Svetog pisma „pokreće misao, maštu, čuvstva i želju kako bi se naša vjera probudila, srce obratilo i ojačala volja da slijedi Krista.“ Sveti Grgur Veliki govorio je da Pismo raste s onima koji ga čitaju. Sveto Pismo uvijek izriče novo značenje, ovisno o pitanjima koje čovjek nosi u srcu dok Ga čita. Koliko samo imamo pitanja danas u našoj „karanteni“? Uzmi i čitaj jer Uskrsli sigurno dolazi , oslobađa nas svojom prisutnošću koja unosi mir, tj. cjelovit život. Prepoznajemo ga za obiteljskom stolom, duhovno se pričestimo. Duhovno rastemo i osobno se obraćamo. Otvaraju nam se oči vjere da ljudski život svoj konačni smisao, svoj izvor i vrhunac pronalazi u euharistiji.

Župna crkva je otvorena od 9.00 do 12.00 sati za osobnu molitvu, klanjanje i duhovne potrebe. Kapela Sv. Lovre od 12.00 do 19.00 sati.