Čista srijeda ili Pepelnica 2018

Sveto korizmeno vrijeme počinje na Čistu srijedu ili Pepelnicu. U centru korizmenog vremena je križ ne kao cilj nego Put spasenja. Po križu do slave Uskrsnuća. Sa vjerom u Uskrsnuće križ postaje slavni križ. Križ postaje blagoslov a ne prokletstvo. Blagoslivljajmo križ a ne proklinjimo jer Krista susrećemo u križu i njegovu bezuvjetnu ljubav. U Kristovoj ljubavi koja je po Duhu Svetome razlivena u srcima našim možemo ljubiti i moliti za neprijatelje . Zato na Čistu srijedu odzvanjaju riječi u Crkvi:“ Obratite se, i vjerujte Evanđelju“ koja su usta Kristova i „spomeni se čovječe da si prah i da će se u prah vratit,“ rođeni smo da ne umremo .

Na Čistu srijedu svečanu Sv. Misu slavimo u 18 sati. Blagoslov pepela!

Pobožnost Puta Križa u korizmenom vremenu je petkom u 17.30 sati te nedjeljom u 18.30 sati. Dođimo na put Križa! To je naš život!